کانال تولیدی لباس ورزشی آرنیک اسپرت تولیدی لباس ورزشی آرنیک اسپرت

دلیل پلاستیکی بودن لباس ورزشی چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید...

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟چرا لباس ورزشی باید کشی باشد؟تاثیر پارچه های ورزشی بر روی چربی سوزی
چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟تاثیر بالا در چربی سوزی؟تنفس پذیری؟مقاوت بالا در کشش و شستن؟ کدام یک دلیل اصلی جنس بکار برده در لباس ورزشی میباشد؟ در همین ابتدا باید بگویم همه موارد درست است

این سوال که چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟ذهن شما رو مشغول کرده که در این مقاله درباره دلیل  آن توضیح می‌دهیم.

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟

 

مواد اولیه پارچه های ورزشی چیست و چطور باعث افزایش چربی سوزی میشود؟

در ادامه با ما همراه باشید تا به تمامی سوالات شما از پاسخ دهیم؟

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟

لباس ورزشی متمایز از تمام پوشاک دیگر پارچه و دوخت منحصر به فرد خود را دارد.هنگام ورزش کردن لباس باید ویژگی هایی داشته باشد از جمله:

1. راحت باشد بطوری که مانع انجام حرکات کششی نشود.

2. در کنار راحتی چسبان باشد و به بدن بچسبد.

3. قابلیت تنفسی داشته باشد و تعریق را داخل بدن نگه ندارد.

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟

به اختصار بخواهیم بگوییم فعالیت هایی که هنگام ورزش کردن انجام میدهیم نیاز به یک پوشاکی دارد که به بدن بچسبد و با کشیدن بدن لباس نیز در بدن با ما به کش در بیاید و به هنگام تعریق بدن قابلیت تنفسی داشته باشد و عرق را از بدن خارج کند و به سطع لباس منتقل کند و قابلیتی که لباس های پلی استری دارد این است که مایع را جذب نمیکند و در سطح خود نگه میدارد که این امر سبب زود خشک شدن لباس های ورزشی میشود.

تنها حوزه ای که نباید در آن از پارچه پلاستیکی استفاده کرد حوزه لباس زیر و لباس بچگانه میباشد که در تولیدی ها و فروش عمده لباس بچه گانه ارزان قیمت کمتر رعایت میشود.

موارد اولیه پارچه های لباس ورزشی

لباس ورزشی از پارچه هایی تهیه میشود که به درصد مساوی از نخ و پلی استر تهیه میشود (50 درصد نخ و 50 درصد پلی استر)و میتوان با افزایش درصد پلی استر آن تا 60 الی 70 درصد پارچه های متفاوت تر و مقرون بصرفه تری داشته باشیم.

لاکرا یا همان کش از مهم ترین مواد اولیه پارچه ورزشی با کیفیت میباشد که هر چه درصد لاکرا تزریق شده به کش بالا باشد پارچه مورد نظر گران تر و ماسب تر برای ورزش است.

در لباس های رزمی از نخ و پلی استر در بافت پارچه استفاده میشود و از لاکرا استفاده نمیشود.برای مثال لباس های تکواندو و کاراته و جودو و..

چرا لباس ورزشی باید کشی باشد؟

همانطور که بالاتر اشاره کردیم هنگام کشش بدن لباس ورزشی باید با بدن ما منطبق شود و در عین چسبان بودن تغییر سایز دهد.اما اگر بخواهیم از جنس نخی استفاده کنیم و حرکات کششی را انجام دهیم باید یک لباس گشاد تر از سایز بدن بپوشیم مثل لباس تکواندو و یا کاراته که این نوع لباس های رزمی قابلیت کشسای ندارد ولی کشاد تر از سایز بدن هستند.

چرا لباس ورزشی باید کشی باشد؟

 

قابلیت تنفسی بودن پارچه های ورزشی

پارچه های ورزشی بافت مخصوص به خود را دارد و جنس پلی استر به کار رفته در پارچه این قابلیت را دارد که تعریق را به بیرون از بدن منتقل کند.

نوعی دیگری از پارچه های ورزشی که به پارچه های سوزنی معروف هستند با داشتن حفره هایی بر روی پارچه کاملا تنفسی هستند بطوری که هوا آزادانه در آن حرکت میکند و ورزشکار اصلا هنگام ورزش کردن اذیت نمیشود.

 

تاثیر پارچه های ورزشی بر روی چربی سوزی

یک نوع دیگری از لباس ورزشی که از پلاستیک میباشد از قابلیت تنفسی برخوردار نیوده و هنگام ورزش کردن تعریق را در بدن نگه میدارد تا دمای بدن ورزشکار بالاتر برود و بیشتر عرق کند و با از دست دادن مایعات کاهش وزن رخ میدهد.

این نوع کاهش ورزن و چربی سوزی از سمت ما تایید نمیباشد راه سالمی برای کاهش وزننیست.زیرا با جلوگیری از خرج عرق و در ادامه افزایش دمای بدن آب زیادی از دست میدهید و برای سلامت بدن میتواند مضر باشد.

چرا لباس ورزشی باید پلاستیکی باشد؟

فواید و عوارض پارچه های پلاستیک ورزشی

پارچه های ورزشی به دلیل داشتن درصد بالایی از پلی استر به پارچه های پلاستیکی معروف است درصورتی که بین 50 تا 30 درصد این پارچه از نخ میباشد.فواید استفاده از لباس ورزشی مناسب و استاندارد با پارچه های مخصوص را بین کرده ایم از جمله کشی بودن ،تنفسی بودن و چسبان بودن در عین راحتی.

حال در مقابل پارچه های پلاستیکی میتواند برای افرادی که پوست حساسی دارند و به متریال به کاربرده شده در پارچه های ورزشی حساسیت دارند ایجاد مشکل کند.

مواد اصلی تشکیل دهنده پارچه های ورزشی پلی استر است و الیاف مصنوعی میباشد و درصورتی که پس از ورزش و تعریق همچنان در تن بماند باعث مشکلات عفونتی به خصوص در بانوان میشود.

حتما پس ازتمرین لباس ورزشی را عوض کنید و برای تمرین بعدی شسته شود و درصورت امکان استحمام کنید.

 

 

 

 

 

 

arniksport

 

برای دیدن محصولات به پیج ما در اینستگرام مراجعه کنید.

 

تولیدی لباس ورزشی اینستاگرام

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *